Zrób to sam: Elegancka woalka

Coraz częściej panny młode wybierają woalkę zamiast welonu. Jeżeli Ty też szukasz efektownej alternatywy dla welonu, sama może stworzyć niepowtarzalną woalkę na włosy.

Co będzie Ci potrzebne do wykonania woalki ślubnej:

  • siatka (wymiary: 100×23 cm lub 100×46 cm – zależnie od tego, czy woalka ma zakrywać całą twarz czy tylko jej część)
  • 2 małe grzebyki
  • nici
  • szpilki do włosów
  • nożyczki
  • sznurek (opcjonalnie)

Jak zrobić woalkę:

Rozłóż siatkę tak, aby dłuższy brzeg leżał równoległe do Ciebie. Zależnie od kształtu, który chcesz uzyskać rozłóż na siatce sznurek, który spełni rolę linijki.

Odetnij rogi z jednej strony siatki. Tnij wzdłuż sznurka tak, aby otrzymać jedną długą krawędź z ostrymi rogami i jedną zaokrągloną krawędź.

Chwyć materiał w miejscu, w którym ma się znajdować grzebień, a następnie zrób supeł.

woalka zrób to sam

woalka zrób to samObszyj siatkę na długości około 6-7 mm zaczynając od supła. Pamiętaj, żeby obszyć tę część siatki, która nie zostanie później obcięta. Następnie ostrożnie odetnij niepotrzebną część siatki omijając supeł.

woalka zrób to samwoalka zrób to samPrzyszyj grzebyk, a potem powtórz kroki i przyszyj grzebyk z drugiej strony woalki. Następnie wywróć materiał na drugą stronę tak, aby przyszyte grzebienie były schowane pod woalką.

woalka zrób to samwoalka zrób to samA na koniec ozdób woalkę kwiatami, kryształkami albo piórami! Puść wodze fantazji i bądź kreatywna! Gotową woalkę załóż na głowę i przypnij szpilkami do włosów.

woalka zrób to samZnalezione na: www.fajnewesele.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *