Zrób to sam: Torebka z klejnotami inspirowana Prada

W najnowszej kolekcji Prada znajdziecie torebkę inkrustowaną klejnotami i świecidełkami, która wygląda jakby była prosto z królewskiego skarbca. Niestety, ponieważ nasze konto bankowe nie pozwala nam na nią, bardzo ucieszyliśmy się poniższym tutorialem. Zobaczcie jak zrobić własną wersję tej przecudnej torebeczki. Łatwo można ze starej zużytej torebki wyczarować coś nowego i niemożliwie szykownego – potrzeba tylko kilka perełek, kilka kropelek kleju i niecałą godzinę czasu.

Potrzebne materiały:

  • Stara lub nowa torebka
  • Klej E-6000, dostępny w sklepach rzemieślniczych lub na internecie (Upewnij się, że masz dobrze wentylowane pomieszczeniu zanim użyjesz ten klej)
  • Akrylowe kamienie w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dostępne w sklepach rzemieślniczych lub online
  • Wytrzymała, ale jednorazowa powierzchnia robocza, jak kawałek kartonu lub drzewa

torebka prada zrób to sam

Instrukcja wykonania:

1. Połóż torebkę na powierzchni roboczej (np. blat stołu) – pamiętaj, że klej jest niezwykle mocny i że będzie go ciężko usunąć jeśli kapnie. Pamiętaj, również o otworzeniu okna, gdyż zapach kleju nie jest przyjemny.

2. Zacznij od układania największych kamieni ale ich nie przyklejaj w razie jakbyś musiał je przenieść w inne miejsce.

3-4. Następnie umieszczaj drugie i trzecie co do wielkości kamienie. Rozmieszczaj je przypadkowo.

5. Na końcu dodaj najmniejsze kamienie tak aby ładnie współgrały z tymi co już są poukładane. Możliwe jest, że będziecie musieli je poprzekładać dla lepszego efektu.

6. Zacznij przyklejać kamienie zaczynając od jednego brzegu i powoli idąc do drugiego. Pamiętaj aby nie używać zbyt dużo kleju, wystarczy tylko mała kropelka. Przyciskaj je do torebki, aby dobrze się przykleiły.

7. Po przyklejeniu wszystkich kamieni, najlepiej pozostawić torebkę do wyschnięcia na całą noc, by dobrze wyschła. I voila, projekt gotowy na wieczorną prywatkę.

Zdjęcie w banerze: Prada / Źródło: Refinery 29 by Lisa Eppich / DIY: Christy Kurtz / Fotograf: Shanita Sims

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *