O szybkich randkach

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szybkich randkach. Jeśli szukasz mężczyzny bądź kobiety dla siebie to jest to idealna opcja. Randki w realu, a przy okazji wspaniała zabawa. Ciekawy pomysł na spędzenie czasu w towarzystwie innych ludzi.

Skąd to się wzięło?

Pomysł na speed dating (inaczej fast dates) narodził się w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych. W krótkim czasie okazało się, że szybkie randki to świetny sposób na kojarzenie par i poznanie fajnych, ciekawych ludzi. Dzisiaj w wielu lokalach na całym świecie odbywają się tego typu imprezy, spotkania dla singli. W Polsce ten rodzaj imprez jest jeszcze nie bardzo znany ze względu na mocno „zamkniętą” mentalność Polaków, ale zdobywa coraz większą popularność. Przykładowo w Stanach czy też w Anglii nieuczestniczenie w spotkaniach speed dating to wstyd dla nowoczesnych singli.

W Polsce jest odwrotnie – boimy się nowości, chcemy za wszelką cenę wyjść za super wyluzowanych i udajemy, że nie zależy Nam na niczym. Prawda jest zupełnie inna. Świat pędzi do przodu, a My razem z nim. Po jakimś czasie okazuje się, że Nasze towarzystwo jest w rozsypce, dawni imprezowi znajomi nie mają dla Nas czasu, często są już w mniej lub bardziej udanych związkach, sami nie pójdziemy na imprezkę bo „nie wypada”, pozostaje praca-dom, praca-dom lub ewentualnie pogaduchy w gronie tej samej płci, piwko z kumplami czy też babska impreza.

I co dalej?

Zaczyna Nam czegoś brakować. Brakuje flirtu, spotkań, towarzystwa na imprezy, miłości no i rzecz ludzka seksu. Właśnie speed dating daje to co najlepsze: zabawę, towarzystwo, nowych ludzi, coś nowego, flirt, możliwość dla samotnych poznania kogoś na stałe. Wbrew podejrzeniom w speed dating biorą udział często ludzie bardzo atrakcyjni, inteligentni, otwarci na świat, pełni dystansu do samego siebie i wyluzowani. Jesteśmy ludźmi i czujemy potrzebę kontaktu z innymi zarówno w strefie cielesności jak i duchowości. Musimy jedynie wybrać sposób, aby tą potrzebę zaspokoić. I właśnie spotkanie, impreza speed dating jest jednym z tych sposobów. Naszym zdaniem najlepszym, bo w formie zabawy i nie wirtualnym:-).

Imprezy dla singli mają same zalety:

  • Możesz poznać wielu ciekawych ludzi, którzy tak samo jak Ty są singlami.
  • W przeciwieństwie do randek w Internecie widzisz daną osobę, jej zachowanie, gesty i możesz poczuć do niej tzw „chemię”.
  • Masz ogromną szansę na poznanie swojej drugiej połowy.
  • Jeśli ktoś nie przypadnie Ci do gustu, musisz jedynie wytrzymać 5 minut. Na klasycznej randce musisz się męczyć minimum godzinę.
  • Nie marnujesz swojego cennego czasu. Możesz wybrać kogoś spośród wielu osób, w jednym dniu i w tym samym miejscu.
  • Nie musisz bać się „cichej randki”. Na naszej stronie znajdziesz pytania pomocnicze a randka trwa 5 minut z każdą osobą.
  • Nie narażasz się na odrzucenie. O Twoim wyborze dowie się jedynie osoba, która również Ciebie wybrała.
  • Są ciekawym doświadczeniem socjologicznym i eksperymentem na samym sobie.