Kartki ślubne – co napisać w środku?

Na pewno niejednokrotnie byłeś w sytuacji kiedy kupiłeś piękną kartkę ślubną, wybrałeś z bankomatu gotówkę na prezent, usiadłeś do stołu, żeby napisać życzenia, a w głowie pojawiła się pustka.

Co napisać w środku? Jakie życzenia powinieneś złożyć? Napisać coś żartobliwego, religijnego, czy może oficjalnego? A może gotowiec znaleziony w sieci? Prawda jest taka, że reguł w tej kwestii nie ma. Każdy pisze co chce. Ważne, żeby życzenia były pozytywne i szczere, a na pewno wszystkie się spełnią.

Idąc na ślubną uroczystość z pewnością złożymy Młodej Parze życzenia osobiście. Powinny być one krótkie i treściwe. Kiedy na weselu jest ponad setka gości i każdy stoi w kolejce ze swoim prezentem, nie ma się co rozgadywać. Rozpisać można się na ślubnych kartkach.

Co zamieścić na kartce ślubnej?

To wszystko zależy od tego, do kogo kierowane są te życzenia. Inne życzenia napiszesz serdecznej przyjaciółce, inne kumplowi ze szkolnej ławki, inne chrześniakowi, a jeszcze inne cioci. Oficjalne życzenia ślubne kieruje się zwykle do tych ludzi, z którymi mamy oficjalne stosunki. Współpracownicy, starsze osoby, dalsi krewni. Nie są emocjonalne i tak naprawdę nadają się dla każdego. Zabawne życzenia ślubne mają na celu rozśmieszenie Pary Młodej. Nadadzą się dla znajomych, kuzynów. Niech będą lekkie i zabawne, ale nie piszmy niczego o rozwodach, uciekaniu sprzed ołtarza i podobnych tematach. To zwyczajnie nie na miejscu. Religijne życzenia ślubne będą genialnym rozwiązaniem, gdy wiesz, że osoby biorące ślub są wierzące i praktykujące, a ślub nie jest ślubem cywilnym. Jeśli nie wiemy jak wygląda sytuacja z wiarą naszych nowożeńców, nie zagłębiajmy się w ten temat.

Życzenia ślubne dla najbliższych

Życzenia pisane dla wyjątkowo bliskiej nam osoby, jak siostra, brat, dziecko powinny być niezwykle personalne. W tym przypadku wierszyki powinny odejść na bok. Może warto przywołać jakąś piękną chwilę, wspólny moment, jedyne w swoim rodzaju wspomnienie?

Artykuł powstał we współpracy z https://www.decobazaar.com/swieta-i-okazje-kartki-okolicznosciowe-210.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *