Zrób to sam: Ziołowa aranżacja na stół weselny

Kwiaty lub świeczki nie są jedyną opcją na dekoracje stołów weselnych. Dzisiaj polecamy wam drewniane doniczki z ziołami. Pasują do wesela w stylu “zrób to sam”, eko czy vintage (tu z użyciem starych puszek). Do tego pasują na każdą porę roku. Ziołowa aranżacja na stół weselny to świetny pomysł.

Wystarczy tylko drewniana donica lub kontener (dostępny w lokalnym sklepie ogrodowym, lub można samemu łatwo wykonać). Około 6 różnych ziół należy umieścić w donicy i przysypać ziemią. Trzeba pamiętać aby je przygnieść tak, aby powietrze się wydostało, by korzenie nie zgniły. I to praktycznie tyle! Na koniec trzeba tylko wypełnić dziury między sadzonkami aby nie było widać ziemi. Użyta tu lawenda dodała pięknego zapachu aranżacji, lecz można tez użyć dowolne kwiaty.

ziołowa aranżacja na stół weselny ziołowa aranżacja na stół weselny instrukcjeTaka aranżacja na stół weselny może być przygotowana parę tygodni przed ślubem i może też służyć jako prezent dla gości. Donice można też wypełnić pojedynczymi sadzonkami w indywidualnych wazonikach, aby było wygodniej gościom zabrać je ze sobą.

ziołowa aranżacja na stół weselny zrób to samFotograf: Nancy Neil
Źródło: Pretty Wedding

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *