Zrób to sam: Rączka bukietu ślubnego

Wykończenie rączki bukietu ślubnego jest bardzo ważne. Jest wiele sposobów na efektowne wykończenie ale na dzisiaj mamy dla was proste instrukcje jak zrobić ją ze wstążek. Możecie wykorzystać różne dodatki, żywe kwiaty lub sztuczne kwiatuszki, szpilki z perełką na końcu lub wiele innych. Jak będzie wyglądać rączka bukietu ślubnego? Wszystko zależy od wyobraźni…

Wykończenie na kwadratowo z materiału

1. Zrób bukiet, zawiń łodyżki razem taśma kwiaciarska. Połóż zawinięte łodyżki na środku materiału, tak aby materiał po obu bokach miał ok. 7 cm i ok. 5 cm od dołu. Złóż dół materiału tak aby przykrywał łodyżki.

2. Zawijaj bukiet od jednego do drugiego końca wzdłuż materiału, zawiń końcówkę do środka i przypnij ładnie ozdobnymi szpilkami. Na zakończenie zawiąż kokardę u podstawy bukietu.

Wykończenie na kwadratowo ze wstążki

1. Zrób bukiet, zawiń łodyżki razem taśma kwiaciarską. W tylnej części bukietu, ok.3 cm od dołu przypnij szpilką koniec wstążki do jednej z łodyg, zawiń wstążkę do przodu aby dobrze trzymała dół.

2. Odegnij wstążkę do siebie po przekątnej, i zacznij owijać łodygi od dołu do góry aż do podstawy bukietu. Zawiń końce pod i zabezpiecz z dwoma ozdobnymi szpilkami. Następnie cieńsza wstążeczką zawijaj na przemian aż do dołu i zwiąż obydwa końce na dole. Dodaj kwiaty w miejscach, gdzie wstążki się przecinają i na końcach serpentyny. Et voila! Rączka bukietu ślubnego jest gotowa.

Zrób to Sam: Rączka Bukietu Ślubnego

Znaleziono na blogu Martha Stewart Weddings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *