Zawiadomienia o ślubie i podziękowania za przybycie

Z rożnych względów nie jesteśmy w stanie zaprosić na  wesele wszystkich krewnych i znajomych, ale chcielibyśmy, by uczestniczyli w ceremonii zaślubin. Zawiadamiamy ich więc o uroczystości ślubnej, pamiętając, by zawiadomienie miało równie elegancką formę jak zaproszenie. Tekst zawiadomienia może być podobny do tego na zaproszeniu, a słowo: ZAWIADOMIENIE winno znaleźć się na pierwszej stronie.

zawiadomienie o ślubie z kwiatkiem

Zawiadomienia o ślubie

to elegancka forma przekazania informacji o ślubie, równoznaczna z zaproszeniem na uroczystość ślubną.

Otrzymane zawiadomienie nie obliguje do kupna prezentu. Jeśli decydujemy się na konkretny rodzaj dekoracji, zaproszeń, winietek itp. zawiadomienia powinny być utrzymane w tym samym stylu.

Upowszechnił się także zwyczaj powiadomienia o zawarciu związku małżeńskiego.Takie zawiadomienia wysyłane po fakcie, zazwyczaj kilka dni po zawarciu związku małżeńskiego, też powinny być wydrukowane na blankietach (dobrze kiedy są w takim samym stylu jak zaproszenia). Kierujemy je do tych wszystkich krewnych, przyjaciół i znajomych, którzy z różnych powodów nie zostali zaproszeni na ślub.

Coraz bardziej popularne są zaproszenia i zawiadomienia wysłane za pomocą poczty e-mail. Należy być z tym jednak bardzo ostrożnym. Jeśli mamy bardzo wielu dalszych znajomych, którym chcemy wysłać zawiadomienie o ślubie możemy ewentualnie skusić się na taką opcję, z jednoczesnym zawiadomieniem telefonicznym (najlepiej najpierw zadzwonić i powiadomić o wysłaniu e-maila z informacją i detalami dotyczącymi ceremonii ślubnej). Jednak niedopuszczalna jest taka forma zapraszania kogoś na wesele. Osoba zaproszona w ten sposób może poczuć się zignorowana.

Wielkim faux-pas jest użycie portali społecznościowych. Wysyłanie zaproszeń do wszystkich jest tak naprawdę wysyłaniem ich do nikogo – jeśli nie mamy nawet minuty na wykonanie telefonu, trudno będzie komuś uwierzyć, że zależy nam na jego obecności na ceremonii. A już zaproszenie na przyjęcie i obligowanie kogoś tym samym do kupna prezentu jest w bardzo złym tonie. Szczególnie starsze osoby mogą być niezbyt zadowolone z takiej formy zaproszeń – poznałam jednak także osoby młode, na co dzień komunikujące się za pomocą Internetu, które nie były wcale zachwycone taką formą zaproszeń.

A oto propozycja:

Katarzyna Nowak i Tomasz Kowalski

W imieniu Rodziców i własnym
z radością zapraszają Sz. P. Urszulę i Włodzimierza Najdychorów
na swój Ślub który odbędzie się dnia 25 października 2012 roku
o godzinie 18.00 w Kościele św. Honorata w Białej Podlaskiej.

Propozycje cytatów:

  • „Miłość jest najwyższą siłą wszechświata, to ona wprawia w ruch gwiazdy.”                                                                                                       Alighieri Dante
  • „Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła.”                                             J.W.Goethe
  • „Miłość jest radością świata, słońcem życia, wesołą melodią na pustyni.”                                                                                                       Bolesław Prus

Podziękowania za przybycie

Po weselu możemy naszym gościom wysłać kartki z podziękowaniem za przybycie i zabawę – oczywiście, tak jak zaproszenia i zawiadomienia powinny być utrzymane w jednym stylu – możemy na tych kartkach wydrukować jakieś sympatyczne ślubne zdjęcie, lub po prostu wysłać je pocztą elektroniczną.

Sprawdź inne rodzaje podziękowań dla gości i dla rodziców

Tekst: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *