Wesele w plenerze – jak wybrać namiot weselny?

Wybór namiotu weselnego to duża odpowiedzialność, która leży zwykle po stronie firmy cateringowej, hotelu czy restauracji. Przed podjęciem takiego wyboru, warto zapoznać się z listą standardów, jakie powinien spełniać namiot weselny.

Namiot weselny – normy i certyfikaty

Namiot weselny, powinien być wykonany z certyfikowanego, trudnopalnego materiału. Potwierdzeniem takich właściwości, jest wystawienie certyfikatu M2. To norma konieczna, dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas zabawy – tym bardziej, jeśli catering będzie przygotowywany na zewnątrz, pod namiotami. Firma wynajmująca namiot, powinna również okazać potwierdzenie zgodności produktu z normą BVCTS, dotyczącą bezpieczeństwa konstrukcji zewnętrznych. Konstrukcja namiotu powinna zachować stabilność, nawet w przypadku trudnych warunków pogodowych, takich jak silne podmuchy wiatru. Zapewni to jakościowy stelaż oraz zastosowanie odpowiednich obciążników. Na uwagę zasługują również namioty, sporządzone z materiału PVC, który odporny jest również na różne czynniki mechaniczne.

Funkcjonalność i wygoda

Ze względów praktycznych, organizatorzy przyjęć weselnych, najczęściej wybierają namioty, umożliwiające ekspresowy montaż i demontaż. I słusznie! Teren wesela, w pozostałe dni tygodnia powinien być udostępniany dla innych gości – hotelarze i firmy cateringowe, często prowadzą w tym względzie wyścig z czasem. Dobrze jest wybrać firmę, która oferuje namioty wzbogacone o innowacyjne rozwiązania, np. nowoczesne systemy wspomagające bezproblemowe rozkładanie i składanie. Świetnym rozwiązaniem, jest wynajem namiotu od firmy, która zapewni jego montaż we własnym zakresie. Takie firmy, zapewniają usługi na wysokim poziomie – to zespół doświadczonych profesjonalistów.

Namiot weselny – estetyka ma znaczenie

Namiot weselny, koniecznie powinien być utrzymany w białej kolorystyce. W przypadku wynajmu dużej liczby takich namiotów, powinna być możliwość ustawienia ich obok siebie, bez ryzyka utrudnienia płynności przemieszczania się pod dachami. Istnieją różne konfiguracje poszyć namiotów eventowych i cateringowych. Dostępne są namioty weselne z dachem panoramicznym lub zacieniającym, ścianami pełnymi bądź wyposażonymi w prześwity oraz ściankami zasłonowymi. Ze względu na charakter przyjęć weselnych, najlepiej swoją rolę spełnią namioty z ściankami zasłonowymi – jeśli dopisuje piękna pogoda. Białe namioty, udekorowane lampkami i roślinnymi wiązankami w stylu rustykalnym, prezentują się naprawdę wspaniale. Prześwity i zasłonki, dodatkowo podkreślają ten klimat.

Wybierając namiot weselny, warto skorzystać z oferty firmy Vitabri – www.vitabri.pl, której namioty cechują wszystkie te wyznaczniki. Warto skontaktować się z obsługą, która chętnie udzieli profesjonalnych porad w tym względzie.

Jedna myśl nt. „Wesele w plenerze – jak wybrać namiot weselny?

  1. Od siebie dodamy, że kluczowym elementem wyposażenia namiotu jest klimatyzacja/ogrzewanie, która zapewni komfort przyjęcia w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *