Topper na wieczór panieński – doskonała dekoracja tortu

Tort to niewątpliwie ciasto wyjątkowe, które serwowane jest przy specjalnych okazjach. Jedną z nich jest z pewnością wieczór panieński. Aby przyszła Panna Młoda poczuła się tego dnia wyjątkowo, warto zadbać o efektowne ozdobienie tortu. Okazuje się, że wcale nie musi być to trudne. Zdecydować się można na deser prosty, klasyczny lub bardziej szalony. Warto w tym przypadku sięgnąć po odpowiedni topper na wieczór panieński.

Topper na wieczór panieński, czyli jak udekorować tort

Topper na wieczór panieński to świetny sposób na udekorowanie tortu. Do wyboru są ozdoby uniwersalne i te spersonalizowane. Na pewno zawsze sprawdzi się topper z imieniem przyszłej Panny Młodej. Dzięki niemu poczuje się ona naprawdę wyjątkowo. Zresztą dekoracje tego typu są bardzo proste w użyciu. Wystarczy je bowiem wbić w przygotowane wcześniej ciasto. Sporą popularnością na rynku cieszą się drewniane toppery na wieczór panieński. Są one idealnym uzupełnieniem dekoracji boho czy vintage. Dodatkowo nie wchodzą w żadne reakcje z żywnością.

Toppery na tort i ich rosnąca popularność

Toppery to popularne od jakiegoś czasu dekoracje na tort. Mają formę płaskiego napisu lub motywu graficznego. Umieszczane są na wierzchołku ciasta za pomocą długiej nóżki. Dzięki temu można je łatwo usunąć. Produkowane są z różnego rodzaju materiałów, ale na ogół jest to drewniana sklejka bądź pleksi. Ozdoby papierowe są bowiem mało trwałe i ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Za najbardziej wytrzymałe uchodzą toppery na wieczór panieński z pleksi. To nietoksyczne i neutralne tworzywa sztuczne o sporej odporności mechanicznej. Takie dekoracje z powodzeniem wykorzystywać można wielokrotnie i to przy wielu okazjach.

Ciekawa alternatywa dla tradycyjnych świeczek

Przez lata torty dekorowano przede wszystkim przy pomocy świeczek. Te mają piękną symbolikę, ale nie zawsze dobrze się sprawdzają. Są zresztą mało praktyczne. Spore problemy pojawiają się np. podczas ich zdmuchiwania. Spływający wosk może zniszczyć ciasto. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być właśnie toppery na wieczór panieński. To dekoracje pionowe wbijane w tort. Są produkowane głównie ze sklejki drewnianej lub pleksi. Co więcej, wykorzystywać je można wielokrotnie. Prezentują się efektownie na zdjęciach. Taką dekorację z pewnością doceni niejedna przyszła Panna Młoda.

Czy to oznacza, że już na zawsze należy zrezygnować ze świeczek na torcie? Takiej potrzeby nie ma, ale lepiej zostawić je na bardziej kameralne okazje niż wieczór panieński. Toppery na tort często mają charakter symboliczny i w przypadku takich wyjątkowych okoliczności są strzałem w dziesiątkę. Mogą mieć one przy tym naprawdę różne formy.

Jaki topper na wieczór panieński wybrać?

Z czego powinien być wykonany topper na wieczór panieński, aby pięknie się prezentował i należycie spełniał swoją funkcję? Możliwości jest całkiem sporo. Największą popularnością na rynku cieszą się jednak ozdoby z pleksi lub drewnianej sklejki. Przede wszystkim nie wchodzą one w żadne reakcje z żywnością. Dodatkowo nie ma ryzyka, że przypadkowo uszkodzą tort. Szczególną uwagę należy zwrócić na długość patyczków wbijanych w ciasto. Muszą mieć one odpowiednią długość – im dekoracja jest większa i cięższa, tym powinny być dłuższe. Topper musi bowiem być stabilny. Wybór wzorów jest z kolei bardzo duży. Mogą być to zarówno napisy, jak i motywy graficzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *