Co zrobić z dziećmi na weselu? Animator zabaw

Wiele par zastanawia się przed ślubem, co zrobić z dziećmi podczas uroczystości weselnej – zapraszać, czy nie zapraszać? Zrobić dla nich osobny stolik, czy usadzić maluchy koło rodziców? Jak rozwiązać kwestię marudzących i zmęczonych dzieci, które domagają się uwagi rodziców i nie pozwalają im swobodnie cieszyć się uroczystością? Jest na to rozwiązanie – można wynająć profesjonalnego animatora zabaw dla dzieci!

czas dla dzieci na weselu

Zaproponuj swoim gościom nietuzinkowe rozwiązanie i zaproś na swoje wesele profesjonalną ekipę animatorów.

Animator zabaw dziecięcych – kto to taki?

Animator dziecięcy to osoba, która zajmuje się dziećmi podczas eventów, uroczystości rodzinnych, festynów, pikników, a ostatnio również wesel. Odciąża rodziców i zapewnia dzieciom kreatywną zabawę. Firma eventowa dysponuje zwykle własnymi kostiumami dla animatorów, zabawkami i sprzętami służącymi zabawie – jednym słowem martwi się o wszystko, aby Narzeczeni mogli spać spokojnie.

Animator zabaw na weselu

Animatorzy zajmują się dziećmi, nie są jednak opiekunkami czy nianiami. Ci, którzy pracują w profesjonalnych firmach posiadają wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne, mają również ukończone odpowiednie kursy i szkolenia z zakresu animacji dla dzieci. Wynajmując firmę eventową warto zapytać, czy posiada ona ubezpieczenie OC – to istotna informacja dla hoteli i restauracji, w których odbywają się przyjęcia weselne.

W tym wyjątkowym dniu zabierze ona dzieci uczestniczące w przyjęciu w inny wymiar tej magicznej uroczystości. Rodzice zaproszonych dzieci będą szaleć na parkiecie spokojni i odprężeni, ponieważ animatorzy zapewnią dobrą zabawę i profesjonalną opiekę najmłodszym gościom. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Jak wyglądają animacje dla dzieci?

Animator proponuje dzieciom zabawy ruchowe, integracyjne, ale również logiczne i plastyczne. Od decyzji przyszłej Pary Młodej zależy, jaką formę zabaw zdecyduje się zapewnić swoim małym gościom. Latem animatorzy mogą pracować również w plenerze, gdzie ograniczeniem jest jedynie panująca pogoda.

Przeczytaj także: Dzieci na weselu

Dzieci na weselu

Najczęściej Narzeczeni decydują się na wydzielenie osobnego pomieszczenia dla dzieci, jeśli jednak nie ma takiej możliwości, animacje mogą odbywać się w głównej sali weselnej, na przykład przy osobnym stoliku. Animacje mogą trwać kilka godzin, a także obejmować cały czas trwania imprezy i zakończyć się czytaniem bajek na dobranoc i położeniem dzieci spać (w przypadku, gdy Para Młoda zapewnia gościom nocleg). Przy wynajmowaniu animatora na kilka godzin, warto zapytać agencję eventową o możliwość otrzymania rabatu.

Przy decyzji o wynajęciu animatora istotnymi informacjami dla Narzeczonych powinny być: liczba dzieci, które będą obecne podczas wesela, ale także ich wiek. Przy dużej liczbie maluchów wskazane jest wynajęcie więcej niż jednego animatora, podobnie sprawa wygląda, gdy dzieci są w bardzo zróżnicowanym wieku – 8-latki mogą nie być zainteresowane zabawami przeznaczonymi dla młodszych dzieci.

Malowanie buzi na weselu

Profesjonalni animatorzy dla dzieci prowadzą gry i zabawy integracyjne, ale również zapewniają atrakcje w postaci Face Paintingu (malowanie twarzy specjalnymi farbami i kredkami), skręcania balonów (tworzenie zwierzątek z kolorowych, podłużnych balonów), dużych baniek mydlanych, czy zabaw z chustą animacyjną. Narzeczeni mogą wybierać spośród kilkunastu scenariuszy tematycznych, jak na przykład piraci, wróżki i magowie, księżniczki, cyrk i klaun, a także zdecydować się na miks wszystkiego i dać animatorom dowolność w doborze gier i zabaw dla najmłodszych. W ich ofertach znajdziemy również baseny z kulkami, pokazy magicznych sztuczek, teatrzyki.

Jakie korzyści dają animacje?

Coraz większa liczba par decyduje się na wynajęcie animatorów dla dzieci na czas trwania wesela. Dlaczego? Przede wszystkim rodzice mogą zrelaksować się i również skorzystać z atrakcji weselnych – nie skupiają całej swojej uwagi na maluchach. Dzieci nie absorbują uwagi rodziców, gdyż bawią się w swoim gronie pod okiem animatora.

Ponadto animatorzy zapewniają różnorodne zabawy dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości – często nagradzają maluchy cukierkami czy lizakami, co stanowi dodatkową motywację do udziału w grach. Kolejnym atutem jest fakt, iż animacje prowadzone są przez doświadczonych animatorów, nie ma wówczas mowy o niekompetencji czy braku przygotowania, jak niestety często ma to miejsce w przypadku osób, które zajmują się tym dorywczo i brak im odpowiednich kompetencji.

Współpracując z firmą eventową warto dopytać o dodatkowe opcje atrakcji dla dzieci, gdyż w większości firm, oprócz animatora, można zdecydować się na wypożyczenie maszyny do robienia baniek, maszyny do wytwarzania waty cukrowej, fontanny z napojami czy trampoliny (w przypadku wesela w plenerze).

Animatorzy są nieocenieni w przypadku wesel międzynarodowych, podczas których goście posługują się więcej niż jednym językiem. Warto zdecydować się wówczas na zatrudnienie firmy prowadzącej animacje dla dzieci na przykład w języku angielskim lub hiszpańskim, aby mali goście mogli zintegrować się i spędzić czas w kreatywny i nieszablonowy sposób.

Tekst: redakcja

Warto również przeczytać:

Jedna myśl nt. „Co zrobić z dziećmi na weselu? Animator zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *