Ubezpieczenie po ślubie – o czym należy pamiętać?

Zawierając związek małżeński, para nie jest już tylko dwojgiem zakochanych w sobie osób, ale staje się również odpowiedzialnymi za siebie nawzajem członkami rodziny. Warto to wziąć pod uwagę planując zakup ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne – często pierwsza wspólna polisa

Ślub to ważne wydarzenie w życiu wszystkich par. Aby uczcić rozpoczęcie nowej, wspólnej drogi życiowej młoda para często planuje wybrać się w podróż poślubną. Poza ustaleniem kierunku tej wyprawy oraz budżetem, jaki młodzi mogą na tę przyjemność przeznaczyć, konieczne jest również wykupienie ubezpieczenia. Wszystkim zdarzają się bowiem nieszczęśliwe wypadki. Jednak, jeśli coś się przydarzy poza granicami naszego kraju, mogą nas zaskoczyć koszty pomocy medycznej lub leczenia w miejscowych przychodniach czy nawet w szpitalu. Zatem może to być ich pierwsze wspólne ubezpieczenie po ślubie.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie wesela – co daje i przed czym chroni?

Konieczne ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży zagranicznej

O ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży zagranicznej powinni zadbać wszyscy, którzy planują wyjazd z kraju, niezależnie od planowanej podróży. W sytuacji, gdy nagle zachorujemy lub ulegniemy jakiemukolwiek wypadkowi, zapewni ona odpowiednią ochronę i zapobiegnie dużym wydatkom, które trzeba by było ponieść, gdyby nie wykupiło się ubezpieczenia. Dzięki niemu możliwe jest nawet pokrycie kosztów leków oraz wszelkich opłat związanych z ewentualnym pobytem w szpitalu.

Zastanawiając się nad wyborem polisy ubezpieczenia podróżnego, trzeba też sprawdzić, czy obejmuje ona pomoc podczas wypadków, jakie mogą się przydarzyć w trakcie uprawiania różnego rodzaju sportów np. windsurfingu czy nurkowania.

Wybierając taką polisę, warto zwrócić uwagę, jakie schorzenia ona obejmuje i czy pokrywa również koszty transportu osoby chorej do Polski. Ma to duże znaczenie, gdyż w zależności od kraju mogą one sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i więcej.

Przydatne ubezpieczenia zdrowotne po ślubie

Zakładając rodzinę, małżonkowie biorą również odpowiedzialność za siebie nawzajem. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie po ślubie żony lub męża również w kwestiach związanych ze zdrowiem. Pozwala to na zapewnienie lepszej pomocy medycznej, niż może to zrobić Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki odpowiedniej polisie możliwe jest wykonanie wielu badań laboratoryjnych oraz szybsze umówienie konsultacji z lekarzem-specjalistą. Może ona finansować również zabiegi szpitalne oraz lekarskie wizyty domowe.

Ożeniłeś się? Ubezpiecz się na życie

Biorąc ślub i zakładając rodzinę, odpowiada się już nie tylko za siebie, ale również za pozostałych członków rodziny, a co za tym idzie również komfort ich życia. Niestety wypadki chodzą po ludziach, dotykają nas również różne choroby cywilizacyjne. I choć nikt nie planuje, że coś będzie zagrażało jego życiu, dla bezpieczeństwa swoich najbliższych warto je ubezpieczyć. Ubezpieczenie na życie daje ochronę najbliższym na wypadek śmierci jej właściciela. Dzięki temu rodzina ubezpieczonego ma szansę otrzymać wsparcie finansowe w tym najtrudniejszym czasie. Pozwoli ono m.in. na pokrycie zaciągniętych kredytów lub pożyczek, a także na organizację pogrzebu.

Poszukując odpowiedniej dla siebie polisy, warto jednak dobrze sprawdzić ubezpieczyciela, u którego zamierzamy ją kupić. Istotne jest jego doświadczenie, liczba obsługiwanych klientów i opinie na jego temat, dostępne m.in. w internecie. Sprawdzony ubezpieczyciel z pewnością dobierze polisę idealnie pasującą do potrzeb osoby szukającej ochrony dla siebie i najbliższych.

Ubezpieczenia na życie, komunikacyjne, turystyczne, ubezpieczenie nieruchomości, a także wiele innych (w tym ubezpieczenie po ślubie) oferuje biuro Prominent. Więcej informacji dotyczących ubezpieczeń w Krakowie znajdziesz na stronie agencji ubezpieczeniowej: https://www.ocacubezpieczeniakrakow.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *