Sukienka na wesele – jak ją dobrać do figury?

Wesele to wyjątkowa okazja, na której każda kobieta chce się pięknie prezentować. Niektóre rozpoczynają przygotowania nawet na kilka miesięcy przed imprezą! Warto jednak pamiętać, że efekt WOW zależy głównie od doboru sukienki do figury. Na co zwrócić uwagę?

Zjawiskowy weselny look

Szykując kreację weselną, bierzemy pod uwagę wiele rzeczy, m.in. kolor, wygodę, dopasowanie obuwia, biżuterię. Dziwi więc, że stosunkowo mało kobiet uwzględnia typ swojej sylwetki w trakcie poszukiwań idealnej sukienki. To duży błąd, bo właśnie figura powinna być punktem wyjścia całego przedsięwzięcia.

Aby prezentować się zjawiskowo, należy najpierw zadbać o fason. W jaki sposób? Dobrze dobrana kreacja powinna uwydatniać atuty i maskować ewentualne mankamenty. Dzięki temu, sukienka na wesele z ptakmoda będzie leżeć idealnie – efektownie ozdobi ciało i nie przeszkodzi w zabawie do białego rana.

Figura gruszki

Gruszka to sylwetka, która przysparza problemów. Charakteryzuje się bowiem dużą dysproporcją między rozmiarem bioder a szerokością ramion. Dolne partie ciała są zazwyczaj bardziej krągłe, przykuwają wzrok. Niemniej, chociaż panie często narzekają na takie proporcje, nie podlega dyskusji, że gruszka jest też bardzo atrakcyjnym kształtem. Jakie sukienki do niej pasują?

Na wesele idealnie sprawdzą się modele, które podkreślają wcięcie w talii, ale są luźne w okolicach bioder. Dzięki temu szersze partie ciała nie będą uwydatnione – optycznie wyda się, że sylwetka ma kształt klepsydry.

Figura jabłka

Sylwetka jabłko jest dość powszechna, ale mimo to panie z taką figurą często nie do końca wiedzą, jakie kreacje do nich pasują. Wszystko przez dość nietypowe proporcje: brzuch jabłek jest duży, a biust i ramiona stosunkowo masywne. W tym przypadku należy więc skupić się na tym, aby uwydatnić nogi i optycznie wyszczuplić brzuch.

Polecane są sukienki, które mają wcięcie tuż pod biustem. Dzięki niemu wydłużają sylwetkę i wyszczuplają ją. Nogi powinny być odsłonięte – długość do kolan lub midi będzie idealna na wesele. Natomiast aby zmniejszyć nieco biust i wydłużyć szyję, polecamy wybór dekoltu V.

Figura klepsydry

Klepsydry uważane są za figurę idealną i trudno się temu oprzeć. Proporcje są bowiem idealne – talia jest wąska i wyraźnie odcina się od ramion i bioder o równej szerokości. Niemniej, panie z taką sylwetką również stoją przed wyzwaniem. Tak już niestety jest, że dobre proporcje… łatwo zaburzyć.

Odradzane są więc sukienki, które wyraźnie powiększają którąś z partii ciała np. mocno rozkloszowany dół zupełnie się nie sprawdzi. Lepszym wyborem będą kreacje dopasowane lub w kształcie syrenki. Talię należy podkreślać.

Figura kielich

Sylwetka w kształcie kielicha charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Talia jest zazwyczaj zarysowana, ale tylko lekko. Oznacza to, że wybierając kreację, trzeba skupić się na tym, aby optycznie poszerzyć biodra. Wtedy figura wyda się bardziej proporcjonalna.

Dobrym wyborem będą kreacje rozkloszowane oraz z różnego rodzaju falbankami, również tymi bardzo efektownymi. Ponadto, panie o figurze kielicha mogą sobie pozwolić także na baskinki.

Figura kolumna

Kolumna, nazywana również prostokątem, nie ma partii ciała, która w jakiś sposób się wyróżnia. Ramiona, biust, talia i biodra są zazwyczaj podobnej szerokości i niezbyt duże. Wynika z tego, że kobiety z taką figurą powinny spróbować nadać ciału więcej kształtów. To duże wyzwanie? Niekoniecznie, bo kolumny mogą sobie pozwolić na znacznie więcej niż inne typy.

Aby figura wydała się bardziej kształtna, warto postawić na różnego rodzaju marszczenia i lejące się dekolty. Dobrym pomysłem są także sukienki bombki i każdy typ kreacji rozkloszowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *