Jakie wino kupić na prezent ślubny?

Sezon wesel trwa. Coraz częściej na zaproszeniach widnieje dopisek, że zamiast kwiatów młodzi chcą… i tu wszystko zależy od ich chęci oraz wyobraźni. Jedni wybierają książki, inni kupon lotto, jeszcze inni zabawki lub akcesoria które przeznaczą na cele charytatywne. Jednak chyba najczęściej młoda para życzy sobie zamiast kwiatów wino. I wtedy w głowach gości pojawia się zagwozdka…. „Jakie wino wybrać?”, „Przecież ja nie znam się na winach!”, „Co oni wymyślają?!” W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości z tym związane.

Należy zacząć od tego, że jeżeli młodzi pragną dostać wino to znak, że lubią ten gatunek alkoholu. Prawdopodobnie warto w tym wypadku postawić na coś oryginalnego, droższego niż standardowe wina w sklepach spożywczych typu Carlo Rossi (choć nie znaczy to, że Carlo Rossi jest złe – chodzi po prostu o to, że chyba większość ludzi kiedykolwiek je piła). Sklepy typu Lidl czy Biedronka często oferują różne ciekawe i niestandardowe propozycje. Warto przeglądać gazetki i sprawdzać czy przygotowali coś ciekawego. Jeśli jednak chcemy zaskoczyć Państwa Młodych warto nieco się wysilić. Na początku pierwsze ważne pytanie – Czerwone czy Białe? A może różowe albo musujące? Tu wybór jest dowolny. Czerwone wino będzie na pewno dość bezpieczną opcją, aczkolwiek prawdopodobnie będzie stanowiło również większość prezentów. Wino białe, różowe, albo musujące (które w tym momencie jest zdecydowanym hitem) również będzie ciekawym rozwiązaniem. Ważniejszy jest wybór pod względem słodkości. To czy wino jest słodkie, półsłodkie, półwytrawne, a może wytrawne stanowi dużo ważniejszą kwestię. Jeżeli znamy parę na tyle, że wiemy czy słodzą herbatę, kawę i ogólnie czy lubią słodkości sprawa jest ułatwiona. Jeśli tak – wybieramy wina słodkie i półsłodkie, jeśli nie – wytrawne lub półwytrawne. Jeśli jednak nie wiemy warto postawić na wino półwytrawne albo półsłodkie. Będzie ono bezpiecznym wyborem. Tą opcję mamy załatwioną.

A co jeśli chodzi o marki? Konkretne rodzaje?

Jeżeli chcemy wybrać coś naprawdę unikatowego warto zajrzeć na sklep wina. Zielone Butelki posiadają szeroki asortyment win pochodzących z całego świata. Ciekawą propozycją są wina Kesselring, Neleman, Paxton, Live a Little. Poza tym można zaskoczyć parę propozycją win z Polski. I tu zdecydowanie wygrywają wina Hedera, Jura, Anemone, Aquilegia, Adonis, Daphne i uwaga: Wieliczka! Tak, to marka produkująca wino z pełnego słońca Pogórza Wielickiego. Łączy w sobie aromat brzoskwini, limonek, mandarynek i kwiatu. Poza samymi winami w asortymencie sklepu można znaleźć ciekawe zestawy które zawierają na przykład wino + kieliszki. To bardzo dobry i fajny pomysł na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *