Życzenia ślubne – jak je napisać

Choć w większości przypadków kupując Państwu Młodym kartkę z okazji ich ślubu znajdziemy na niej wypisane ślubne życzenia, część z gości chce napisać własne, płynące prosto z serca. Dzięki możliwości wyboru nie tylko idealnej kartki, ale i dopisania na niej osobistych życzeń może być to jedna z najpiękniejszych pamiątek, jaka trafi w ręce szczęśliwych małżonków. Bywa jednak, że pochylając się nad kartką i próbując wymyślić coś osobistego, a zarazem pozbawionego banału w głowie brzęczy pustka. Jak ułatwić sobie napisanie życzeń dla młodej pary? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

życzenia ślubne

Dostosuj rodzaj życzeń do pary młodej

W pierwszej kolejności pomyśl dla kogo przeznaczone mają być życzenia ślubne. Rodzaj życzeń uzależnij od stopnia znajomości z parą. Inne napiszesz dla przyjaciół, a inne dla dalekiej kuzynki, którą widujesz rzadko i z którą utrzymujesz bardzo luźny kontakt.

Bądź kreatywny

Sukces napisania dobrych życzeń z okazji ślubu to kreatywność. Unikaj banałów typu „zdrowia, szczęścia i powodzenia na nowej drodze życia”. Jeśli jesteś w stanie poświęcić sporo czasu na wyszukanie kartki z życzeniami, dlaczego nie poszukać odpowiedniego cytatu o miłości i nie wykorzystać go w swoich życzeniach? Grunt, by było inaczej niż sztampowo i z uwzględnieniem charakteru Państwa Młodych.

Rodzaje życzeń ślubnych

Pisząc życzenia weselne możesz posiłkować się tymi ułożonymi przez innych, dostępnych np. na stronach internetowych. Pomyśl, jaki rodzaj życzeń najbardziej pasował będzie do konkretnej pary na której ślub się udajesz. Jeśli są to osoby młode i wesołe, najlepiej wybierz lub wymyśl śmieszne życzenia ślubne, które wywołają na ich ustach uśmiech. Dla starszej pary z którą nie jesteś w zażyłych stosunkach możesz wybrać życzenia krótkie i treściwe. A może wolisz posłużyć się typowo religijnymi życzeniami, jeżeli para to osoby głęboko wierzące i praktykujące.

Życzenia oficjalne

Ten rodzaj życzeń napisz do osób z którymi utrzymujesz luźny kontakt, czy z którymi utrzymujesz bardzo oficjalne stosunki. Mogą być to dalecy krewni, koledzy z pracy, osoby znacznie starsze od nas. Ten rodzaj życzeń powinien być utrzymany w oficjalnym tonie. Unikać należy personalizowania życzeń i osobistego wydźwięku. Mają one pasować właściwie do każdej pary, co nie oznacza wcale że mają być nudne.

Na wesoło

Idealne dla znajomych, przyjaciół, czy dla dalszej rodziny. Pisząc je pamiętaj, by nie były to żarty z podtekstem, tak by para młoda nie poczuła się dotknięta, ani tym bardziej urażona. Możesz wykorzystać wierszyki, czy napisać swój własny.

Życzenia dla najbliższych osób

Pisząc życzenia ślubne dla bliskich krewnych, czy przyjaciół koniecznie napiszcie kilka słów od siebie, tak by miały one osobisty wydźwięk. To ważne, by podkreślić jak ważne jest to dla was wydarzenie i jak bardzo cenicie sobie młodą parę.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą zapi.pl producentem luksusowej papeterii ślubnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *