Jak zorganizować zaręczyny w stylu marynistycznym?

Zaręczyny to dopiero początek Waszej wspólnej podróży. Spraw, żeby od samego początku była niezapomniana. Zobacz, jak zorganizować romantyczne zaręczyny w stylu marynistycznym. Wypłyń na głęboką wodę!

Na pełnym morzu

Szum morza, krzyk mew, delikatne kołysanie i spacery po pokładzie w blasku zachodzącego słońca – jeśli chcesz, żeby oświadczyny były wyjątkowym przeżyciem, zabierz ukochaną w romantyczny rejs po Zatoce Gdańskiej lub do malowniczej Skandynawii. Zanim rozpoczniesz przygotowania, upewnij się, że ukochana nie cierpi na chorobę morską.

Jak się oświadczyć na pełnym morzu? Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie będzie Wam przeszkadzał, zabierz ukochaną na pokład we wczesnych godzinach porannych pod pretekstem obejrzenia wschodu słońca. Wymarzonym tłem do zaręczyn będzie także rozgwieżdżone niebo. Aby wpasować się w morski klimat, zamiast standardowego: „Czy wyjdziesz za mnie”, możesz zapytać ukochaną, czy zechce wypłynąć z Tobą na nieznane wody we wspólną podróż – aż do końca życia.

Na lądzie

Możesz zorganizować romantyczne zaręczyny w klimacie morskich opowieści, nie wchodząc na pokład. Wynajmij pokój z widokiem na morze lub domek na plaży. Jak zaaranżować wnętrze w stylu marynistycznym? To nic trudnego! Nie może zabraknąć dodatków z emblematami kotwicy, koła ratunkowego czy lin okrętowych. Koniecznie na stole czy w rogach pomieszczenia muszą znaleźć się szklane lampiony, które wypełnią pomieszczenie romantycznym przyćmionym światłem. Możesz udekorować pomieszczenie muszelkami, kamyczkami i znalezionym na plaży bursztynem. W dekoracji warto uwzględnić kolory kojarzące się ze stylem marynarskim – śnieżna biel, granat i czerwień. Elementem stylu marynistycznego są także mapy i kompasy – możesz przygotować stylizowaną mapkę, która poprowadzi ukochaną do miejsca, w którym ukryłeś pierścionek. Dodatkowo, wzdłuż pomieszczenia rozwieś linę i przyczep do niej Wasze wspólne zdjęcia. Z głośników niech popłyną relaksujące dźwięki fortepianu z szumem fal w tle.

Przygotuj romantyczną kolację z owocami morza. Krewetki, ostrygi i kalmary nie tylko wspaniale smakują, ale są także doskonałymi afrodyzjakami. Zadbaj także o odpowiedni strój. Wystarczy elegancka koszula i marynarka ze złotymi guzikami. Dla ukochanej także możesz przygotować subtelny element stroju w stylu marynarskim – czerwoną apaszkę czy też naszyjnik lub bransoletkę z zawieszką w kształcie kotwicy.

Zaręczyny w stylu marynistycznym – jaki pierścionek?

Wybierz złoty pierścionek zaręczynowy z brylantem w koronie. Do zaręczyn w stylu marynistycznym doskonale będzie pasować obrączka o lekko falującym kształcie przywodzącym na myśl morskie fale. Wykorzystaj elementy stylu marynistycznego, żeby wręczyć ukochanej pierścionek w niebanalny sposób. Przygotuj list z miłosnym wyznaniem lub napisem: „Czy wyjdziesz za mnie?” i włóż go razem z pierścionkiem do butelki. Powiedz ukochanej, że dziś rano znalazłeś ją na plaży i poproś, żeby sprawdziła, co jest w środku…

Opracowanie: ACLARI Diamonds

Jedna myśl nt. „Jak zorganizować zaręczyny w stylu marynistycznym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *