Krawat, mucha czy fular

Krawat dla pana młodego to wyzwanie – kolor, wiązanie, wzór, materiał. Dobrze gdyby współgrał kolorystycznie z kolorem przewodnim uroczystości zaślubin: może z kolorem wiązanki panny młodej? może z krawatami świadków? może z dodatkami w dekoracjach?

Pamiętajmy, że wzór i kolor krawata nie są obojętne. Nie traktujmy dodatków męskiego stroju ślubnego po macoszemu. Najłatwiej przyjrzeć się krawatom na białej, gładkiej koszuli – stąd sprawdzamy te w wiosennych barwach, w klasycznych bardziej lub mniej paskach, kratkach, kwiatkach. Mamy nadzieję, że Was zainspirują!

krawat muchakrawat muchakrawat muchakrawat muchaZdjęcia: Bows’n’Ties

To co pan młody będzie miał na sobie jest równie istotne co suknia i dodatki panny młodej. Ważne jest też, co będzie miał pod szyją. W czym może wybierać i o czym musi pamiętać decydując się na muchę czy fular?

Pan młody może wystąpić na swoim ślubie w krawacie – to bezpieczny najbardziej popularny dodatek do stroju pana młodego, elegancki, można dobrać kolor krawatu do kwiatów panny młodej. Przez wielu krawat jest jednak uważany za mało odświętny i powszechny – wszyscy zaproszeni panowie będą je z mieli. Pan młody powinien się czymś odróżniać.

Pan młody z pewnością wyróżni się, zakładając pod szyję ponadczasową muszkę. W ten element powinni zaopatrzyć się wszyscy panowie, którzy do ołtarza pomaszerują w smokingu (do smokingu muszka jest wręcz niezbędna). Bywa, że właśnie ślub jest jedyną okazją do założenia muszki.Panów czasem odstrasza sposób jej wiązania, jednak są muszki już gotowe, wymagające jedynie zapięcia.
Czymś innym, co może zwrócić uwagę na pana młodego, jest znów modny musznik. Przypomina nieco podwójny, krótki krawat, lecz sposób jego wiązania bliższy jest raczej muszce.Jego końce są ścięte ukośnie lub w szpic. Wiązanie nie należy do najłatwiejszych, jednakże bardzo często spotyka się gotowe muszniki, które trzeba tylko przypiąć. Ta ozdoba, choć podobna nieco do krawata, jest już znacznie bardziej elegancka, dobrze komponuje się z kamizelką i pasuje zarówno do garnituru jak i do smokingu.

Pan młody z muszką – przeczytaj więcej.

krawat mucha

 

krawat mucha

Bardzo podobny do musznika i często z nim mylony jest nieco dłuższy i upięty elegancją szpilką plastron/ascot. I ten element panowie powinni nosić z kamizelką.

krawat mucha

Ekstrawagancki i odważny pan młody, który nie boi się zamieszania wokół swojej osoby może założyć na ten dzień fular. Jedwabną luźno i elegancko wiązaną w dość swobodny sposób chustę, która nauczyciela matematyki zmieni w wytwornego lorda. Fular jest wiązany zwykle przy nieco rozpiętej koszuli i czasem ozdobiony elegancką szpilką. Dobrze prezentuje się z surdutem.

krawat mucha

A na koniec pan młody ma do wyboru jeszcze plastron. Od musznika wyróżnia się długością i prostymi końcami. Nosi się go koniecznie z kamizelką ponieważ po zawiązaniu i upięciu nadal sięga prawie do paska spodni.

Panowie – macie w czym wybierać.

Źródło: www.fajnewesele.pl

Warto również przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *