Zamiast kwiatów – czym obdarować parę młodą?

Nie chcecie dostać kwiatów na swoim weselu? Wcale się wam nie dziwię. Ich ilość często stanowi kłopot nie tylko logistyczny. Zamiast bukietów można poprosić swoich gości o coś bardziej praktycznego i trwałego. Co to może być? Przekonajcie się sami!

Płyty CD/DVD zamiast kwiatów

poproście gości o Wasza ulubioną muzykę czy film. Wymieńcie przy tym ulubionych aktorów, reżyserów, których cenicie. Na przykład chcielibyście wszystkie filmy Almodóvara lub te w których grał Brad Pitt. Wybór należy do Was, ale nie spodziewajcie się, że goście odgadną Wasz gust – lepiej na wstępie zaznaczyć co chcecie. To samo z muzyką. Wymieńcie listę wykonawców lub albumów. Szczegółowe informacje może posiadać Wasz świadek lub możecie taką informację zamieścić na Waszej stronie ślubnej lub blogu jeśli takowy posiadacie. Najprostszym sposobem jednak wydaje się napisanie o tym na zaproszeniach ślubnych.

Fotolia_86048914_Subscription_Monthly_M

Książki zamiast kwiatów

są świetnym pomysłem dla wszystkich miłośników czytania. Podobnie jak w przypadku płyt i filmów można wymienić swoich ulubionych autorów, można poprosić o książki wydane w limitowanych nakładach, o brakujące pozycje w biblioteczce. Może ktoś ma je akurat w domu lub trafi an nie w antykwariacie lub na aukcji. Książki to piękny prezent nie tylko ze względu na zawartość ale też na to, że można umieścić na niej osobistą dedykację.

Komiksy zamiast kwiatów

w szczególności dla ich miłośnika. W tym przypadku ważna jest seria, tytuł i autor.

Wino zamiast kwiatów

na ten pomysł ja sama na pewno bym się skusiła jako smakosz dobrego wina. Nie jest to prezent zbyt trwały ale na pewno smaczny. Poproście Waszych gości o ulubione wino i określcie Wasze preferencje. Czerwone czy białe? Słodkie czy wytrawne? Francuskie, z Chile czy chorwackie? Być może goście zaskoczą Was butelką naprawdę wybornego wina. Podczas konsumpcji wybranego wina na pewno wspomnicie osobę która Wam podarowała taki prezent.

Kupon lotto zamiast kwiatów

jest to forma coraz to popularniejsza w ostatnich czasach. Kto wie, może akurat się Wam poszczęści i dostaniecie nieoczekiwanie wielki prezent. Dla gości, nie jest to specjalnie wielki wydatek.

Inne pomysły co do tego co możecie wybrać zamiast kwiatów podsunie Wam do głowy wasze hobby. Jeśli lubicie zwierzęta możecie zorganizować zbiórkę karmy i połączyć przyjemnie z pożytecznym. Jeśli lubicie filatelistykę, poproście o znaczki. Jeśli uprawiacie golf, o piłki golfowe. Mogą to być również słodycze, zabawki, przybory szkolne, środki czystości dla domów dziecka jeśli koniecznie chcecie przekazać te prezenty na cele charytatywne (patrz poniżej)

Ślub Pełen Miłości – by Wasz ślub był jeszcze piękniejszy

Ślub to nie formalność, to święto miłości. Właśnie dlatego powstał projekt Ślub Pełen Miłości, który zaprasza pary młode do pokazania piękna ich uczucia. Wystarczy poprosić gości, by zamiast ofiarowania młodym kwiatów, dołączyli do zbiórki na rzecz dzieci lub rodzin w potrzebie.

Biorąc udział w akcji, para młoda sama wybiera komu pomaga. Może wesprzeć dzieci, które nie wierzą w siebie i zmagają się ze szkolnymi porażkami – to podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, lub pomóc rodzinom w potrzebie, do których dociera SZLACHETNA PACZKA. Organizatorem Paczki, Akademii oraz projektu Ślub Pełen Miłości jest Stowarzyszenie WIOSNA.

Dlaczego to strzał w 10?

  • Satysfakcja ze zmiany życia potrzebujących dopełnia miłość Pary!
  • Goście i rodzina będą mogli przekonać się, że Młodych łączy wyjątkowe uczucie, które ma moc zmieniania świata.
  • Pomysłodawca akcji – ks. Jacek WIOSNA Stryczek – wymyślił też SZLACHETNĄ PACZKĘ, która od 15 lat rewolucjonizuje polski rynek pomagania. Stow. WIOSNA jest ekspertem w mądrym pomaganiu!
  • Para otrzymuje darmowe materiały potrzebne m.in. do przeprowadzenia zbiórki – w tym elegancką skarbonkę projektu Violi Piekut
  • Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.

Jak zaplanować ŚLUB PEŁEN MIŁOŚCI?

Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.slubpelenmilosci.pl. W ciągu 3 dni do pary zgłosi się konsultant, który przeprowadzi ją krok po kroku przez kolejne etapy planowania ŚLUBU PEŁNEGO MIŁOŚCI. Para, która zdecyduje się przystąpić do projektu otrzyma całkowicie bezpłatnie, eleganckie wizytówki z opisem akcji, które będzie mogła dołączyć do ślubnych zaproszeń oraz puszkę na datki stworzoną przez słynną projektantkę Violę Piekut.

grafika_śpm

Ślub Pełen Miłości to wyjątkowy projekt dla zakochanych par młodych. Pięknie zamienia marzenie o wielkiej miłości na gest, który zmienia życie potrzebujących. Dowiedz się więcej: www.slubpelenmilosci.pl

Możliwości jest wiele i to od Was zależy co chcecie dostać zamiast kwiatów. Jeśli chcecie poprosić gości o pieniądze i nie wiecie jak to zrobić – zajrzyjcie tutaj.

Tekst: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *