Kefalonia – wymarzony ślub za granicą

W archipelagu Wysp Jońskich leży ukryty skarb, otoczony szmaragdowym morzem, majestatycznymi górami, białymi klifami oraz przepięknymi plażami. Skarb ten nie jest skalany przez masową turystykę, dzięki czemu zachował całkowicie swoją greckość oraz oryginalność. Kefalonia, bo o niej mowa, jest największą z Wysp Jońskich.

Sąsiaduje ona z Zakynthos, Itaką oraz Corfu. Wizytówką wyspy jest bez wątpienia jedyna w swoim rodzaju plaża Myrtos, na której kręcono sceny do filmu „Kapitan Corelli” z Nicolasem Cage’m i Penelope Cruz w rolach głównych.

Kefalonia plaża myrtos

Plaża Myrtos

kefalonia Jaskinia Melissani

Jaskinia Melissani

Kefalonia to nie tylko plaża Myrtos. To również zjawiskowe jaskinie – Drogarati oraz Melissani. Jaskinia Melissani uważana jest za magiczne miejsce, z racji tego, iż w czasach mykeńskich mieściło się tu sanktuarium ku czci greckiego bożka Pana i nimfy Mellisanthi. Według mitu, nimfa Mellisanthi skoczyła do groty i popełniła samobójstwo, z powodu nieodwzajemnionej przez Pana miłości. O kulcie świadczą znalezione w Mellisani gliniana figurka satyra utożsamianego z Panem, oraz naczynia przedstawiające tańczące nimfy. Dlatego tez jaskinia Mellisani zwana jest często “jaskinią nimf”.

Stolica Kefalonii, Argostoli jest dużym, otoczonym zielenią, tętniącym życiem miastem z głównym placem Metaksa i kamiennym mostem łączącym brzegi zatoki.
20 kilometrów od Argostoli, w szerokiej i długiej zatoce porośniętej drzewami z przepięknym widokiem na wyspę Itakę, leży malownicze miasteczko – Sami. Również tutaj kręcone były sceny do filmu o kapitanie Corelli.

W południowo-wschodniej części wyspy leży nadmorska miejscowość wypoczynkowa – Skala. Jest jednym z najbardziej na południe wysuniętych miejsc Kefalonii. Charakteryzuje się długą piaszczysto-kamienistą plażą otoczoną sosnami. Pomimo iż miejscowość dynamicznie się rozwija, udaje jej się zachować swój grecki charakter. Warto tam zwiedzić pozostałości Starego Miasta, a w okolicy ruiny rzymskiej willi.
Dla miłośników historii i ruin polecamy również zamek Agios Georges, XIV wieczną fortecę służącą do obrony przez Bizantyjczyków, a później Wenecjan.

Kolejną unikalną plażą jest plaża Xi z białymi klifami wpadającymi do turkusowej wody, które w połączeniu z czerwonym piaskiem robią niesamowite wrażenie.

Sprawdź jak zorganizować ślub kościelny za granicą.

Zwolennicy prawdziwie greckiej atmosfery oraz pastelowych weneckich domów znajda oazę spokoju w Fiskardo. Wioska ta, uznawana za najładniejszą na wyspie, jako z nielicznych ocalała podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku.

Wioska Fiskardo, kefalonia

Wioska Fiskardo

Ślub w kapliczce w wiosce Fiskardo, kefalonia

Ślub w kapliczce w wiosce Fiskardo

To tylko kilka z nielicznych pięknych miejsc, jakie ma do zaoferowania Kefalonia. Nie bez powodu wyspa przyciąga jak magnes pary, które marzą o typowo greckim weselu w tak sielskiej i bajecznej atmosferze. Na Kefalonii jest wiele uroczych miejsc, gdzie można zorganizować ślub marzeń. Najczęściej wybieranym miejscem są bez wątpienia piękne kapliczki z widokiem na morze, przy których zakochani mogą wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej.

Prym też wiodą ogrody oliwne oraz prywatne winnice, gdzie w otoczeniu zieleni i kolorowych kwiatów, z dala od prażącego słońca, Para Młoda z gośćmi może przeżywać te najpiękniejsze chwile w życiu. Jak na każdej wyspie greckiej, Kefalonia jest również doskonałym miejscem dla osób marzących o romantycznym ślubie na plaży przy zachodzie słońca. Pomysłów jest wiele na zorganizowanie niepowtarzalnego ślubu.

Po krótkiej, ale jakże emocjonalnej ceremonii zaślubin, czas na prawdziwie greckie przyjęcie weselne. Na Kefalonii jest wiele godnych polecenia tradycyjnych tawern oraz ekskluzywnych restauracji, w których przy greckim zespole muzycznym oraz wspólnej zabawie przy rytmach Zorby, Nowożeńcy w raz z najbliższymi mogą się bawić w prawdziwie greckiej atmosferze.

kefalonia Ślub i przyjęcie weselne w ogrodzie oliwnym

Ślub i przyjęcie weselne w ogrodzie oliwnym

kefalonia Ślub i przyjęcie weselne w ogrodzie oliwnymkefalonia ślub i wesele

Ślub na plaży kefalonia

Ślub na plaży

Ślub z widokiem na morze kefalonia

Ślub z widokiem na morze

Tak więc na Kefalonii każdy znajdzie coś dla siebie. Dopełnieniem romantycznego i idyllicznego ślubu na tej magicznej wyspie będzie bez wątpienia relaksujący urlop w otoczeniu zjawiskowych cudów natury.

Tekst: Sylwia Markiewicz, Turquoise Inspiration
www.turquoiseinspiration.com

Zdjęcia:
Jaskinia Melissani – www.guideforgreece.com
Wioska Fiskardo – www.budget-travel-tips.com
Pozostałe zdjęcia należą do Turquoise Inspiration Events

Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *